A PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoportja, a Neumann János Egyetem Eurázsia Központja, a Magyar-Kínai Fiatalok Baráti Egyesülete és a Milton Friedman Egyetem Nemzetközi és Politikatudományi Tanszéke ezúton tisztelettel meghívja Önt az Eurázsia Kerekasztal soron következő beszélgetésére, amelynek címe: „Hol áll most Kína?”
Időpont: 2023. március 31. (péntek) 17:00-18:30
Helyszín: PPKE BTK Sophianum, 1088 Budapest, Mikszáth tér 1. I. em. 108-as terem
Az esemény résztvevői:
• Dr. Baranyi Tamás Péter, a Külügyi és Külgazdasági Intézet stratégiai igazgatóhelyettese
• Dr. habil. Salát Gergely, sinológus, egyetemi docens, a PPKE BTK Kínai Tanszék tanszékvezetője, a Külügyi és Külgazdasági Intézet vezető kutatója
Kína – a világ legnépesebb és egyben Kelet-Ázsia legnagyobb országa. Emellett pedig regionális és globális szinten meghatározó geopolitikai és nagyhatalmi tényező, a világgazdaság motorja, a globális pénzügyek befolyásos szereplője, valamint az ázsiai erőegyensúlyban jelenlévő amerikai–kínai nagyhatalmi versengés egyik résztvevője. De valójában hol áll most Kína? A nemrég befejeződött éves parlamenti ülést követően vajon milyen tervei lehet Kínának? Hogyan viszonyul az ország a belpolitika és külpolitika jelentette új kihívásokhoz?
Az Eurázsia Központ igazgatójának és Kína-kutatójának, Dr. Horváth Leventének a moderálásával zajló beszélgetés résztvevői a beszélgetés során a következő kérdésekre keresik a választ:
- Március első két hetében Kínában megrendezett „kettős ülés” keretében felállt új kínai kormány milyen irányelveket fogadott el a jövőre nézve? Hogyan értékelik ezt Kínában és hogyan látják ezt Nyugaton?
- Milyen változások várhatóak Kínában a gazdaság területén?
- Az Egyesült Államok és Kína bipoláris rivalizálásának alakulásában milyen fejlemények várhatóak? Megmarad-e a hidegháborús hangulat? Vagy kialakul egy multipoláris világrend, esetleg visszatérünk az egypólusú világrendhez?
Az eseményt büfévacsora követi.
FB esemény: https://fb.me/e/v9W9Nwzp
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
A Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport működését és az esemény megrendezését a Magyar Nemzeti Bank támogatja.