Nemzetközi Klasszika-filológia Workshop

2016.05.24.

A tanácskozás Szilágyi Csaba dékán latin és angol nyelvű megnyitó beszédével kezdődött, majd az egyes országok ókortudományi kutatásainak, szervezeti, pályázati, oktatási struktúrájának bemutatásával folytatódott. Délután kötetlen beszélgetés keretében a közös programok lehetőségeit beszélték meg. A résztvevők megegyeztek abban, hogy közösen indulnak európai uniós, két- vagy többoldalú illetve a visegrádi országok számára elérhető pályázatokon, hogy bővítik az Erasmus-kapcsolatokat, rendszeressé teszik az információcserét, s amiben csak lehet, segítik és támogatják egymást. A tervek között szerepel például egy olyan nemzetközi nyári tábor megrendezése 2017-ben a PPKE BTK-n, amelynek résztvevői a partnerországok ókor iránt érdeklődő végzős középiskolásai lennének, és lesz nemzetközi konferencia Brnóban és Nagyszombatban is, amelyeken a PPKE BTK Klasszika Filológia Tanszékének oktatói és hallgatói is részt vesznek majd. Szombaton – a tanácskozás zárásaként – Bardo Gauly, az eichstätti katolikus egyetem professzora és Filip Doroszewski, a varsói Wyszynski Bíboros Katolikus Egyetem oktatója tartottak előadást. A rendezvény létrejöttét a KAP15-137-1.13-BTK számú pályázati támogatás tette lehetővé.

A tanácskozás résztvevőinek névsora:

• Adorjáni Zsolt (Pázmány Péter Katolikus Egyetem)
  • Bardo Gauly (Catholic University, Eichstätt, Germany)
  • Filip Doroszewski (Cardinal Stefan Wyszyński University in Warsaw, Poland)
  • Julia Doroszewska (University of Silesia in Katowice, Poland)
  • Lenka Fišerová (University of Trnava, Slovakia)
  • Katarzyna Jazdzewska (Cardinal Stefan Wyszyński University in Warsaw)
  • Pataki Elvira (Pázmány Péter Katolikus Egyetem)
  • Katarina Petrović (Masaryk University, Brno, Czech Republic)
  • Jelena Pilipovic (University of Belgrade, Serbia)
  • Irena Radova (Masaryk University, Brno, Czech Republic)
  • Sipeki Nicol (University of Trnava, Slovakia)