Pázmány Bölcs-Ész Csapatverseny döntő 2024

2024.05.29.

Immár másodjára rendezte meg egyetemi karunk népszerű csapatversenyét, ahol a bölcsész szakok egy csoportja a történelem egy meghatározott korszakát helyezi vizsgálatának fókuszába.

Mindegyik szak tehát ugyanarra a korszakra - mely jelen esetben az 1945-70 közötti periódus volt - reflektáló pályaműveket várt el a középiskolások 9-11. évfolyamán tanuló diákoktól . A versenyzőknek az öt szak által megadott különböző típusú feladatok közül kellett egyet kiválasztania.

A művészettörténeti feladat egy élőkép létrehozása volt a megadott periódusban született, szabadon választható műalkotás alapján. A döntőben résztvevő hét csapat műveltségét – mely az öt tudomány területét fogta át – egy játékos vetélkedőben, kreativitását egy színházi jelenetben mértük le. A jelenetet a legendás 6:3-as győzelemmel végződő angol-magyar futball mérkőzés szünetében kellett elképzelni.

A diákok magasszínvonalú teljesítményről, humorról, kreatív gondolkodásról és közösségi csapatszellemről tettek tanúbizonyságot. A versenyről és a helyezettekről lásd még:

Training - Reading Communities, Shaping Identities – Lire ensemble - 2023-1-PT01
Sophianum 108
2024. dec.
Tíz éves a vidéktörténeti témacsoport