Az OCIPE Magyarország és a Faludi Ferenc Akadémia gondozásában megjelent a Mit értékelnek a magyarok? című konferenciakiadvány, amelyben számos oktatónk írása is szerepel.
2010. december 10-én (péntek) 15:30-kor a Párbeszéd Házában (1085 Budapest, Horánszky u. 20.) került sor a konferenciakiadvány bemutatására az OCIPE Magyarország és a Faludi Ferenc Akadémia szervezésében.
A kiadványban a Szociológia Intézet jelenlegi és korábbi oktatóinak számos tanulmánya olvasható (tartalomjegyzék feltöltés alatt).
A kötetet bemutatta
- ROSTA GERGELY, szociológus, a Münsteri Egyetem Vallásszociológiai Tanszékének tudományos munkatársa, a kötet társszerkesztője,
- PUSZTAI GABRIELLA, szociológus, a Debreceni Egyetem Neveléstudományi Tanszékének docense,
- TÖRÖK PÉTER, szociológus, a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetének igazgatója,
- GEREBEN FERENC, szociológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Szociológia Intézetének egyetemi docense.
A kiadványról
Az Európai Értékrend Vizsgálat (EVS) 1981, 1990 és 1999 után már negyedik alkalommal mérte fel egységes szempontrendszer alapján a kontinens országaiban élők értékválasztásait, kutatta az európai nemzetek és kultúrák karakterének közös jellemzőit, illetve a köztük fellelhető különbségeket. Ez világszerte a leghosszabb múltra tekintő nemzetközi értékvizsgálat, és az egyik legrégebb óta zajló szociológiai kutatássorozat. Magyarország számára különös jelentőséget kölcsönöz, hogy hazánk, egyetlen volt szocialista országként, az első fázis óta részt vett a felméréssorozatban. A Tilburgi Egyetem (Hollandia) által koordinált 2008-2009-es kérdőíves felmérés magyarországi vizsgálatát az NKTH és az OCIPE támogatásával a Pázmány Péter Katolikus Egyetem kutatócsoportja végezte. Ennek a magyarországi vizsgálatnak az eredményeit foglalja össze a bemutatásra kerülő kötetet.
További információ: http://www.faludiakademia.hu/?m=3&am=261
Letölthető tartalomjegyzék: szkennelt pdf formátumban
Képek a könyvbemutatóról
A képekért köszönet illeti Fekete Attillát.