1954-ben születtem Budapesten. Vegyipari technikumban szereztem technikusi oklevelet, majd a Budapesti Műszaki Egyetem Vegyészmérnöki Karán, esti tagozaton tanultam, mellette ezen egyetem Szerveskémiai Technológia tanszékén dolgoztam. A vegyészmérnöki diploma megszerzése után a Chinoin Gyógyszergyárban dolgoztam, mint gyógyszerkutató. A BME-vel együttműködve 1987-ben egyetemi doktorátust, majd a Külkereskedelmi Főiskolán külkereskedelmi üzemgazdász oklevelet szereztem. 1996-tól a Richter Gedeon Gyógyszergyárban dolgoztam, mint kontroller, amihez egy mérlegképes könyvelői oklevelet is szereztem. Innen mentem nyugdíjba 2018-ban.
Szeretek sportolni, kirándulni, fotózni, koncertre és legfőképp galériákba, kiállításokra járni.
Korábban járt-e ismeretterjesztő előadás-sorozatokra?
Igen, egy évig a Milton Friedman (korábban Zsigmond Király) Egyetemre
Mióta vesz részt a PSZE kurzusain?
2019-óta.
Hogyan találkozott a PSZE-vel és miért választotta?
A neten kerestem és találtam meg ezt a színvonalú oktatást.
A PSZE keretében mely tudományág kurzusain vesz/vett részt?
Történelmi és művészettörténeti kurzusok, ritkábban irodalmi és interdiszciplináris előadások.
A fenti kurzusokon érintett tudományterületek a tartós érdeklődési körébe tartoznak, vagy az utóbbi időben figyelt fel rájuk?
Nyugdíj előtt pár évvel kezdtem el humán tudományok iránt érdeklődni, és szándékom szerint e téren meglévő komoly hiányosságaimat ALAPOSAN bepótolni.
Ki tud-e emelni néhány előadás-témát vagy előadót, amelyek/akik különösen emlékezetesek voltak?
Pintér Károly, történelem, irodalom
Kőszeghy Miklós, ókor és Jeruzsálem történet
Botos Máté, kereszténydemokrácia története
Türk Attila, magyar őstörténet
Szakács Béla Zsolt, valamennyi művészettörténeti előadása
Mit jelent Önnek idősebb korában a tanulás, a magas szintű, rendszerezett ismeretszerzés?
Alap kérdés, igyekszem – amennyire képes vagyok – mindenben tájékozott lenni. A humán terület (történelem, kultúra, filozófia) abban segít, hogy ezeket az ismereteket kontextusba tudjam helyezni.
Fontos-e Önnek, hogy kortárs közösségben művelődhet?
Rendkívül fontosnak tartom ezt a fajta “időskori” továbbképzési lehetőséget. Sajnálom, hogy arányaiban kevés a férfi hallgató...
Milyen képe alakult ki a Pázmány Péter Katolikus Egyetemről, - közelebb került-e Önhöz a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karunk?
Rendkívül jó a véleményem, bár én inkább liberális és nem vallásos gondolkodású vagyok, azok a megközelítések és témák, amelyeket itt hallgattam, nagyon fontosak és érdekesek számomra.
Ajánlotta már ismerőseinek, barátainak a PSZE programjait? Bíztatná a környezetében élő fiatalokat, hogy a mi egyetemünkre jelentkezzenek?
Igen, és feltétlenül: itt olyan tudást is szerezhetnek, amilyet más bölcsész egyetemen nem.