Az eseményt Dr. Botos Máté, a Kar prodékánja nyitotta meg, aki méltatta a szerző munkáját, és hangsúlyozta a könyv jelentőségét a történettudomány és a kultúrtörténet szempontjából. A zenei aláfestést Boross Szilvia és Takács Antal zongorajátéka, valamint Szilvágyi Réka klarinétjátéka biztosította.
A könyv Jeruzsálem gazdag és összetett történetét mutatja be a kezdetektől egészen Kr. u. 70-ig, amikor a rómaiak lerombolták a várost és a híres templomot. Az első rész a kánaáni eredetektől Dávid és Salamon uralkodásán át a babiloni fogságig vezeti az olvasót; míg a második rész az újjáépítéstől a Hasmóneusok és Heródes korán keresztül követi nyomon az eseményeket a templom pusztulásáig. A művet egy rövid kitekintés zárja, amely egészen az Oszmán Birodalom végéig, 1917-ig áttekinti Jeruzsálem történetét.
Részlet az első fejezetből:
„Egy város mindig tele van izgalommal. Akkor is, amikor még létezik, és akkor is, amikor már nem. Akkor is, ha benne élünk, vagy ha éppen elvágyódunk belőle máshová. Akkor is, ha megérkezünk, és akkor is, amikor felkerekedünk, hogy elhagyjuk. De talán még ennél is különösebb, hogy számomra egy város akkor a legizgalmasabb, amikor megpróbál elrejtőzni. Amikor magára húzza az eltelt századok minden porát, nem hagyva más lehetőséget, mint hogy útnak eredjek, és megkeressem az eltemetkezett várost. Ráadásul a ma létező városok is képesek erre az izgalmas bújócskára. Budapest mást, de legalább mást is mutat magából nekem, mint a nagyapámnak, pedig közöttünk mindössze hatvan évnyi különbség volt. Hatvan esztendő? Egy komoly város élettörténetében ez csupán fél lépés visszafelé, az eltűnt idők nyomában.”
A Jeruzsálem. Egy rejtőzködő város története a Martin Opitz Kiadó gondozásában jelent meg, és már kapható a könyvesboltokban.