Az elismerést a Magyar Tudományos Akadémia Művészettörténeti Tudományos Bizottsága adományozza a Barokk freskófestészet Magyarországon című, 2019 és 2024 között megjelent négykötetes sorozat szerkesztéséért. A díjátadó ünnepséget 2025. május 23-án, pénteken tartják.
A Barokk freskófestészet Magyarországon sorozat a magyarországi barokk kori freskóművészet átfogó feldolgozását nyújtja. A kötetek topografikus rendben mutatják be a barokk freskókat, részletesen ismertetve az épületek történetét, a freskók keletkezését, állapotát, restaurálását, valamint a művek ikonográfiai és eszmetörténeti vonatkozásait. A kutatás során nagy felbontású fotódokumentáció készült, amely új lehetőségeket nyújtott a művek technikai sajátosságainak megismerésében.
Az Opus Mirabile-díjat a Magyar Tudományos Akadémia Művészettörténeti Tudományos Bizottsága 1995-ben alapította, hogy elismerje az előző évek legkiemelkedőbb művészettörténeti teljesítményeit, beleértve tanulmányokat, monográfiákat és kiállításokat. A díj célja, hogy nagyobb figyelmet kapjanak azok a kiemelkedő munkák, amelyek jelentős hozzájárulást jelentenek a magyar művészettörténet-írásban.
Ezúton is gratulálunk oktatónknak, Jernyei Kiss Jánosnak, a kitüntetésért, amely méltó elismerése a magyar barokk művészetkutatásban végzett kiemelkedő munkájának.