Korábban még sosem tapasztalt mértékű érdeklődés mutatkozott a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának január 16-án Esztergomban, 17-én pedig Budapesten tartott nyílt napjain, ahol a résztvevők bizonyosságot nyerhettek afelől, miért lehet a Pázmány a legjobb választás a számukra.
Január 16. – Bemutatkozott az óvodapedagógus- és a tanítóképző szak Esztergomban
A rendezvény számos informatív és interaktív programot kínált, melyek révén a résztvevők bepillantást nyerhettek az óvodapedagógus- és a tanítóképző szakos hallgatók egyetemi életébe.
A leendő hallgatók olyan mintaelőadásokon vehettek részt, melyek által ízelítőt kaphattak a képzésekkel kapcsolatos órák menetéről – ráadásul a különböző tantárgyak tartalmaival és tanítási módszereikkel is megismerkedhettek drámapedagógiai, matematikai és kézműves foglalkozások keretében.
Az előadásokat a Központi tájékoztató követte, ahol Dr. Kozma Gábor Dékánhelyettes Úr köszöntötte a résztvevőket. Az intézményt és a felvételivel kapcsolatos tudnivalókat Dr. Nemesi Attila László Dékánhelyettes Úr mutatta be, a szakokról pedig Dr. Juhász Márta, az Óvó- és Tanítóképző Tanszék vezetője beszélt, bemutatva a külföldi ösztöndíj-lehetőségeket is.
Ezenkívül életpálya-tanácsadó kollégák pályaválasztási tanácsadással segítették az érdeklődőket, akiknek a nap folyamán lehetőségük nyílt egy ingyenes előalkalmassági vizsga elvégzésére is.
Január 17. – Ismét rekordszámú érdeklődő gyűlt össze a Danubianumban
A január 17-én megrendezett, általános kari nyílt napot szintén hatalmas érdeklődés övezte – már az esemény hivatalos kezdete előtt kisebb-nagyobb csoportokban gyülekeztek a diákok a budapesti Danubianum épületében és környékén.
A rendezvény keretében több mint 650 leendő hallgató beszélgethetett el szabadon jövőbeli szaktársaival, választ kapva kérdéseire a felvételi folyamattal és az egyetemi élettel kapcsolatban.
Az úgynevezett „Élményzóna" területén a Kari közösségek interaktív foglalkozásokkal várták az érdeklődő középiskolásokat, akik így betekintést nyerhettek a tanórán kívüli változatos tevékenységekbe és szolgáltatásokba. Többek között bemutatkoztak a hallgatói öntevékeny körök, a lelkiségi kör, a szakkollégiumok és karitatív szervezetek, valamint a külföldi tanulmányi lehetőségekről is informálódhattak.
Mindeközben az aulában az egyetem különböző szakjai is bemutatkoztak, ahol a standok mögött álló egyetemi demonstrátorok részletesen prezentálták a Kar különböző képzéseit, és örömmel válaszoltak az esetlegesen felmerülő kérdésekre.
Miért a Pázmány?
A nap egyik legnagyobb érdeklődésre számot tartó eseménye a központi tájékoztató volt, melynek keretében Dr. Birher Nándor Máté Dékán Úr üdvözölte az érdeklődőket, és azt is elárulta, hogy a felvételi szempontjából 2023-ban a Pázmány Bölcsészkar az a bölcsészkar, ahova a legtöbben jelentkeztek az egész országban.
„A legújabb kutatási területeken szeretnénk jelen lenni, a legjobb professzorokkal”
– emelte ki beszédében.
Ezt követően a középiskolások részletes információkat kaptak a BTK 2024-re meghirdetett képzéseiről, az egyetemen folyó tudományos munkáról, a karon működő tehetséggondozásról, a kollégiumi- és ösztöndíj-lehetőségekről, az általános hallgatói életről, valamint a diploma utáni évekről. Mindezeken túl a felvételi pontszámítás rendszerében való eligazodáshoz és az Erasmus-program lehetőségeinek megismeréséhez is segítséget kaptak.
Mit lehet kezdeni a Pázmányos diplomával?
„Nagyon sokszor riogatják az embert azzal, hogy ne menjél bölcsészkarra, mert akkor a diplomád nem fog sokat érni – menjél inkább orvosnak vagy mérnöknek! Ezek az emberek nem látják be, hogy a bölcsészdiploma a legrugalmasabban használható és legkomplexebb tudást biztosító diploma”
– mondta el Sebő Balázs alumni hallgatónk, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Sajtóosztályának vezetője a központi tájékoztatón.
Az esemény zárásaként a Pályakép program keretében alumni hallgatók osztották meg tapasztalataikat és karrierútjukat, betekintést nyújtva az egyetemi éveket követő időszakban.