Új lehetőség Rómában folytatott kutatási tevékenységre

2024.07.11.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara újabb pályázatot hirdet a Kar oktatóinak, kutatóinak és hallgatóinak Rómában folytatott kutatási tevékenységük elősegítésére.

Az egyetem ösztöndíja lehetővé teszi oktatók, kutatók és hallgatók számára, hogy Róma történelmi belvárosában, a Via Giulia úton elhelyezkedő Pápai Magyar Intézetben tartózkodjanak, miközben kutatómunkát végeznek, elmélyítve nemzetközi kapcsolataikat.

A támogatás szemeszterenként összesen 13 főnek biztosít lehetőséget a római kutatási környezetben való részvételre.

Az ösztöndíj létszámkerete az alábbiak szerint alakul:

• Oktatói, kutatói keret: 5 fő
  • Hallgatói keret: 5 fő
  • Tanácsadó testületi keret: 3 fő

A támogatást maximum 5 napra (éjszakára) lehet igényelni, amelynek időpontját a pályázók a Pápai Magyar Intézettel való egyeztetés után határozhatják meg. Fontos kiemelni, hogy a támogatás összege napi nettó 54 EUR, amely kizárólag a szállás költségeinek fedezésére szolgál.

A Kar minden olyan tagját az ösztöndíj megpályázására biztatja, aki érdeklődik a római kulturális és tudományos élet iránt. A lehetőség nemcsak a tudományos fejlődést segíti elő, hanem hozzájárul a nemzetközi kapcsolatok építéséhez és erősíti az egyetem nemzetközi láthatóságát és hírnevét.

A rövid jelentkezési határidőre tekintettel javasoljuk a pályázóknak, hogy minél előbb kezdjék el a jelentkezésre irányuló előkészületeket, és éljenek a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar által kínált egyedülálló lehetőséggel.

A Pályázat benyújtásának határideje: 2024. szeptember 9., hétfő, 12:00

A pályázatot elektronikusan lehet benyújtani az international.office@btk.ppke.hu e-mail címre.

Részletes pályázati feltételek →

Csatlakozzon, és fedezze fel a világ egyik leginspirálóbb városának tudományos és kulturális gazdagságát!