Mátyás Eszter

2019.05.20.
Mátyás Eszter, elsőéves pszichológia mesterszakos hallgatónk első helyezést ért el a 2019-es OTDK-n, emellett különdíjat kapott a Pedagógia-Pszichológia szekcióban. Az MA tanulmányok befejezése után doktori tanulmányokba szeretne kezdeni.

Milyen témával pályáztál az OTDK-ra?
A XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekciójának Klinikai- és egészségpszichológia tagozatán A krónikus vesebetegek énképének és önirányítottságának vizsgálata című empirikus kutatásommal indultam. Hazánkban a vesebetegség prevalenciája igen magas, ennek ellenére kevés pszichológiai vizsgálat irányul erre a klinikai mintára és általában a transzplantációs folyamatok pszichés aspektusára is.

Kik segítettek ezt a kiváló eredményt elérni?
Dr. Hargitai Rita tanárnőnek nemcsak szakmailag, hanem emberileg is sokat köszönhetek. 2016-ban a Bölcs-ÉSZ Tehetséggondozó Program keretein belül vállalta el a mentorálásomat, támogatását azóta is, maradéktalanul kapom. Az évek alatt nyújtott példamutatása, segítőkész tanácsai és építő jellegű kritikái nélkül nem készülhetett volna el ez a dolgozat.
Az OTDK szóbeli fordulójára a mentoromon kívül Dr. Kovács Ilona és Borbély Krisztián segítettek felkészülni.

Miért a Pázmányt választottad érettségi után?
Érettségi után általános orvosi tanulmányokba kezdtem. Ezalatt tudatosult bennem, hogy nem betegségeket szeretnék gyógyítani, hanem embereket, hiszen az érdekel igazán, hogy mi zajlik a lelkükben. 2015-ben – már érettebb fejjel – kezdtem bele a pszichológiai tanulmányaimba. Azóta azt érzem, végre megtaláltam a helyem, ez az én utam!

Mit ad neked a Pázmány?
A Pázmány stabil alapokat ad, amikre egyetemen kívüli kurzusokon bátran építhetek. Tanáraimtól objektív visszajelzést kapok a teljesítményemre, ezáltal humánus, hallgatócentrikus közegben tanulhatok, mely számtalan lehetőséget ad a fejlődésre. Így kellő magabiztossággal felvértezve lépek majd ki a szakmai nagybetűs életbe.

Mi a legfontosabb, amit itt tanultál?
Rengeteget fejlődött a személyiségem és a világnézetem az itt eltöltött évek alatt. Azt vallom, hogy az a nap, amikor nem tettem semmit azért, hogy több vagy jobb legyek, haszontalan nap volt. Folyamatosan fejlődni akarok, legyen az az önismeretem bővítése, a lexikális tudásom bővítése, vagy bármilyen készség elsajátítása. A pázmányos évek megtanítottak arra, hogy merjek kiállni magamért és kellő kitartással bármit el tudok érni.

Mik a terveid a jövőre vonatkozóan?
A mesterképzés elvégzése után doktori iskola egészségpszichológiai programjában szeretném folytatni tanulmányaimat. Ugyan szeretek kutatni, de mégis gyakorlati szakembernek képzelem magam, így a megszerzett elméleti tudást terapeutaként tervezem hasznosítani. Széles érdeklődésem eredménye, hogy az orvostudományi alapismereteim megvannak, életmód- és táplálkozás tanácsadással foglalkozom, a pszichológiai módszerek közül pedig a rendszerszemléleti elgondolással azonosulok leginkább. E három terület metszetét a családterápiában találtam meg, jelenleg is a Magyar Családterápiás Egyesület képzésére járok, család- és párterapeutának készülök. Krónikus betegségben érintett családokkal szeretnék foglalkozni. 

Események

26.
2025. ápr.
BTK
Alkalmassági vizsgára felkészítő tanfolyam
Esztergom, Iohanneum 213
29.
2025. ápr.
BTK
Üzleti etika Magyarországon – Ahogy a kamarák, a vállalkozók és az egyetemi szféra látja
Sophianum, Jelenits István terem
29.
2025. ápr.
BTK
TDK szeminárium 2 – 2025. április-május
Danubianum
30.
2025. ápr.
BTK
Eurázsia Kerekasztal – Bandung '70 – Újragondolt el nem köteleződés
Danubianum
30.
2025. ápr.
BTK
ÖsszPÁZMÁNY
Doboz
07.
2025. máj.
BTK
Illik Péter habilitációs előadása
Danubianum 814
További események
szechenyi-img-alt