A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kara évről évre népszerűbb a felvételizők körében. Az előző felvételi ciklusban már a mi intézményünk volt a 4. legnépszerűbb bölcsészettudományi kar a jelentkezők létszáma alapján.
A szakterület elismert képviselőinek az oktatásban való jelenléte szerint a PPKE BTK a bölcsészettudományi képzési területen a 4. helyen, a társadalomtudományi rangsorban pedig a minősített oktatók arányát tekintve a legelső helyen áll. A hazai sajtóban megjelent felmérések adatai egyértelműen bizonyítják, hogy intézményünk az évről évre erősödő felsőoktatási versenyben a hazai egyetemek élvonalába tartozik és egyre meggyőzőbb eredményekkel vonzzuk hozzánk a hallgatókat.
Karunk elsődleges céljai közé tartozik, hogy megfeleljünk a munkaerőpiac és a hallgatók elvárásainak. Ennek szellemében bővítjük kurzuskínálatunkat, korszerűsítjük képzéseinket.
Karunkon 16 alapszakból és 24 minor programból választhatnak a felvételizők. A tanárképzés a magyar hagyományoknak megfelelően továbbra is kétszakos marad, itt tehát a nappali képzésben mindenki két tanárképzési szakra felvételizik és öt év alatt szerzi meg diplomáját.
A mesterképzés egyetemünkön 2009 őszén indult. Az alapképzésben szerzett (vagy azzal egyenértékű) diplomával rendelkező hallgatók felvételi útján kerülhetnek be a kétéves képzésekre, ahol már kisebb létszámú csoportokban, célzott, szakosított, emeltszintű oktatásban részesülnek.
A kétéves képzés végén megszerezhető MA diplomát a korábbi ötéves képzéshez képest jóval kevesebb hallgató nyerheti el, így a mesterfokozat a munkaerőpiacon egy valóban értékes, megbecsült diploma lesz.
Miért érdemes a Pázmányt választani a mesterképzéshez?
A nyugat-európai tapasztalatok azt mutatják, hogy a mesterképzésben nem a tömeges képzés jelenti a versenyelőnyt. Az angolszász egyetemeken több mint száz éve a színvonal egyik legfőbb záloga éppen a kiscsoportos képzés, a minden hallgatóval egyénileg foglalkozó, úgynevezett tutor rendszer alkalmazása. A mesterképzés lényege ugyanis már nem az, hogy a hallgatók minél több tananyagot sajátítsanak el, hanem az, hogy megtalálják az érdeklődésüknek, képességeiknek és felkészültségüknek legmegfelelőbb területet, és abban megbízható, mély ismeretekre tegyenek szert.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kara éppen ezt kínálja a mesterképzés iránt érdeklődők számára.
Karunkon élénk tudományos élet folyik, amelyet nem csak a szinte heti rendszerességgel megrendezett, változatos témájú konferenciák mutatják, hanem az a tény is, hogy Egyetemünk 2007 óta tagja az IRUN hálózatnak (International Research Universities Network), amely kilenc európai egyetemet fog össze. Az összefogás célja a részt vevő egyetemek közötti együttműködés kiépítése diákcsereprogramokkal, kutatói ösztöndíjakkal, közös kutatásokkal, tudományos konferenciákkal, illetve esetleges közös BA illetve mesterképzések kidolgozásával.
Intézményünkben a testi frissesség megőrzésének is fontos szerepe van. Az aerobiktól a távol-keleti harcművészetekig minden hallgatónk megtalálhatja a testhezálló sportolási lehetőséget.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kara nem csak a képzések terén vagy a pezsgő hallgatói élet miatt különleges. Az ország talán legszebb campusán, a főváros közvetlen közelében tanulhatnak hallgatóink. Az elmúlt évtizedekben kiépült épületegyüttes festői környezetben, fákkal övezett, csendes völgyben kapott helyet. Árnyas ligeteivel, pavilonjaival és a főtéren keresztül futó patakjával szép, nyugodt, elmélyülésre alkalmas környezetet kínál a tanuláshoz, de a Hallgató Önkormányzat által szervezett kari programok lehetőséget biztosítanak az igényes szórakozáshoz is.
A fővárostól mindössze 30 kilométerre elhelyezkedő campus jól és gyorsan megközelíthető autóbusszal vagy vonattal. Piliscsabán több jól felszerelt kollégium, illetve albérlet várja azokat a hallgatókat, akik nem kedvelik az ingázást és egyetemei éveiket szeretnék zöld környezetben és igazán jó társaságban eltölteni.