2010. november 11-én nyolc órai kezdettel megtartottuk a Politológia Tanszék filmklubjának (PolFilmKlub) első önálló vetítését. A filmekkel a hatalom megjelenésének különböző formáit kívántuk bemutatni, valamint a kiválasztáskor az is fontos szempont volt, hogy az alkotások érdekelhessék a potenciális nézőket.
Az első levetített film a Dennis Gansel rendezésében készült A hullám című német alkotás volt, melyet a közönség viszonylag nagy lelkesedéssel és figyelemmel fogadott, ám a film megrázó végkifejlete miatt tartottunk egy hosszabb szünetet, mely végül rendszeressé vált az egyes alkotások között.
A vetítés második filmje a 2001-ben készült A kísérlet volt, mely témájában kapcsolódott az előző alkotáshoz. A nézők hölgy tagjai nem fogadták kitörő lelkesedéssel a meglehetősen agresszív jeleneteket, de lényegében az első két filmet az összes néző megtekintette.
Mivel az első két alkotás igen nehezen emészthető volt, úgy döntöttünk, hogy a Persepolis című francia animációs filmet vetítjük le harmadikként. Az érzelmekben bővelkedő történet többször is megnevettette a nézőket és kicsit fellélegezhettek a gyengébb lelkületűek is.
Ezt követően már csak a kezdéskor jelen lévők alig fele, ha nem kevesebb tekintette meg a Pink Floydtól A fal című művészfilmet, mely a nézők szerint kissé kilógott a sorból, többen elszundítottak alatta.
A vetítés utolsó alkotása a Steven Spielberg rendezte München volt, mely kissé vontatott történetvezetése révén álomba ringatta a nézőket, akik arcára ekkor már a hajnal pírja vetült.
Összességében elmondható, hogy a PolFilmKlub első vetítése a vártnál több embert vonzott, volt, aki csak emiatt vonatozott ki Budapestről, vagy távolabbról.