Sokan sokat tettek azért, hogy egyszer létrejöhessen; kari vezetők, volt szakkollégista tanárok három évtizedes tervezgetése, reményei, közös munkája érett be 2021-re, amikor is elindulhat egyetemünk első szakkollégiuma.
A Stephaneum Szakkollégium szellemi műhely, gondolkodói kollektívum, amely a Kar és Egyetemünk tudományos, közösségépítő munkáját szolgálja, és képességei szerint részt vesz egyetemes magyar kultúránk tevékeny alakításában. A Szakkollégium arra törekszik, hogy keresztény kiművelt értelmiségieket képezzen a hazai tudományos, kulturális közélet számára. A szakkollégium egyben diákotthon, amely elsősorban a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar hallgatói közül toboroz tagokat, de működése nyitott, a PPKE más karainak, illetve más felsőoktatási intézményeknek a hallgatói is jelentkezhetnek. Az intézmény, mint a PPKE BTK autonóm szervezeti egysége a mindenkori Dékán közvetlen irányítása alá tartozik.
Első programjaink az ismerkedés és bemutatkozás jegyében teltek, ezzel kezdetét vette a hosszú távú közös munka, amelyet évtizedes tervezések, akarások előztek meg, és amely reményeink szerint hosszú időn át tudja majd szolgáló küldetését teljesíteni. Kérjük mindehhez karunk és egyetemünk polgárainak támogatását.
A Stephaneum Szakkollégium tagjai:
Bódi Anna (pszichológia MA)
Egri Benjamin (nemzetközi tanulmányok BA)
Illés Zsófia Anna (pszichológia BA)
Jaczkó Zalán (osztatlan tanári, magyartanár; dráma- és színházismeret-tanár)
Kocsis Viktória (szociológia MA)
Krett Kincső (pszichológia BA)
László Lilla (osztatlan tanári, történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára; média-, mozgókép- és kommunikációtanár)
Ledniczky György (osztatlan tanári, angol nyelv és kultúra tanára; történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára)
Molnár Kamilla (anglisztika BA)
Óvári Péter (régészet BA)
Pradlik Milán (politikatudomány MA)
Szabó Kata (szociálpedagógia BA)
Tábi Sára (szabad bölcsészet BA)