VERBUM Analecta Neolatina 2015/1-2

2016.01.12.

Megjelent a PPKE BTK Romanisztikai Intézetének 1999-ben alapított nemzetközi folyóirata, a VERBUM Analecta Neolatina 2015/1-2-es száma, a Balassi Kiadó gondozásában, s ezzel egyidőben hozzáférhetővé tettük a folyóirat honlapján a 2014/1-2-es számot.

Az új számban az olasz, francia és angol nyelvű cikkek egy része az Intézet oktatóinak (Bors Edit, Martonyi Éva, Horváth Márton Gergely, Adorjáni Zsolt, Huszthy Bálint, Majorossy Imre, Pataki Elvira, Michele Sita) kutatásiból ad ízelítőt. Az elmúlt tanévben az olasz szakon vendégelőadóként tanító Michele Colombo és Simona Brambilla egy-egy tanulmányát is közöljük, és helyet kapott két OTDK-díjazott tanulmány is (Balázs Zsuzsannáé és Kanász Viktoré). Két cikk az Olasz Tanszék levéltári kutatásához (Vestigia project) kapcsolódik (Domokos György és Erős Renáta Katalin írása illetve Kanász Viktor tanulmánya), és közöljük ezeken túl Kéri Henriett, Zsák Helga és Michele Paolini egy-egy tanulmányát is.