Háború Karabahért/Arcahért

• 13 nov.

Kezdete: 2020. november 13. 14:00 -Vége: 2020. november 13. 16:00

Online rendezvény

Workshop az örmény-azeri konfliktus hátteréről, etnikai, vallási és politikai vonzatairól

Az elmúlt hetek egyik legfontosabb külpolitikai eseménye az újra fellángolt örmény-azerbajdzsáni háború volt a Dél-Kaukázusban, ami egy modern értelemben vett határrégió a keresztény kultúrkör és iszlám kultúrkör határán. A háború oka a Karabahnak / Arcahnak nevezett régió és a környékének birtoklása, melyet mind az örmények, mind az azeriek magukénak vallanak.

A workshop célja, a közel száz éves konfliktus történetének, okainak bemutatása, a térség etnikai, vallási problémáinak analízise és a Dél-Kaukázus nagyhatalmi (orosz, török, iráni, USA, EU) politikájának értékelése. A workshop utolsó harmada a hallgatóságé, szabadon lehet kérdezni online módon.

A workshop résztvevői:

• Ádány Tamás, PPKE JÁK, Nemzetközi Jogi Tanszék
  • Botos Máté, egyetemi docens, tanszékvezető, Politológiai Tanszék;
  • Dobrovits Mihály, egyetemi adjunktus, Történettudományi Intézet;
  • Kovács Bálint, egyetemi docens, tanszékvezető, PPKE BTK, Armenológiai Tanszék;
  • Őze Sándor, egyetemi tanár, intézetvezető, Történettudományi Intézet;
  • Gazdik Dániel, moderátor PPKE BTK

A workshopon való részvétel regisztrációhoz kötött.
Az online előadáshoz a ZOOM platformját fogjuk használni, amelyhez a megadott e-mail címen küldünk elérhetőséget.

Regisztráció →