2020 januárjában kéthetes terepi munka keretében kerestük fel Szíriát és Libanont és dolgoztunk mind a Crac des Chevaliers, mind pedig Margat váraiban. Az ezt követően induló pandémiás időszak lezárásai miatt az év hátralevő részében terepi munkát nem folytathattunk, ezért a Magyarországra hozott anyagok feldolgozására fektettük a fő hangsúlyt. Elkészültek a libanoni UNESCO világörökség Dayr al-Salib kolostorban folytatott ásatásunk, falképkonzerválási munkáink és dendrokronológiai kutatásaink angol nyelvű cikkei. Megtörtént a Margatban feltárt középkori temetőből vett embertani minták feldolgozása és DNS analízise az ELKH Archaeogenetikai Laboratóriumában. Tovább folyt a szíriai keresztes várakból vett falképminták magyarországi feldolgozása és laboratóriumi vizsgálatra történő előkészítése (a covid-restrikciók miatt a laboratórium is zárva volt) és a közel-keleti régészeti feltásáraink (Szíria, Libanon, Iraki Kurdisztán) és építészeti dokumentációs munkáink AutoCAD feldolgozása és 3D modelljeinek elkészítése. A PPKE BTK Régészettudományi Intézete TKP pályázattal támogatott közel-keleti kutatásaiból doktori dolgozatát író több mint egy tucat magyar és külföldi hallgató közül 2020-ban hat hallgató tett sikeres felező vizsgát.
2021 nyarától az utazási korlátozások feloldását követően azonnal megkezdődtek a közel-keleti terepi kutatási munkák. Az első régészeti misszió júniusban lett végrehajtva elsősorban az UNESCO világörökség Crac des Chevaliers várában, ahol a korábbi feltárási szezonok anyagának feldolgozása, az újabb építészeti dokumentációk és a belső vár, korábbi nemzetközi kutatásoknál pontosabb, periodizációjának elkészítése voltak a fő prioritások.
2021 őszén egy egyhónapos terepi munka keretében kiterjedt kutatási programot vittünk végbe Szíriában az alábbi fő tevékenységekkel: szakértőink geofizikai felmérései a kiemelt keresztes kori helyszíneknek számító Tartous gótikus katedrálisában; Safita templomos erődjében; a Crac des Chevaliers várában; Latakia városközpontjában; Amrít föníciai-római lelőhelyén; Qimmat Nibal hellenisztikus kultuszközpontjában. A régészeti leletanyag feldolgozása és restaurálása Margat és a Crac des Chevaliers váraiban; antropológiai feldolgozás a margati temető középkori anyagán; a misszió munkáját bemutató angol-arab nyelvű kiállítással berendezett látogatóközpont elkészítése és megnyitása Margat várában.
2021 szeptemberétől kezdődően a PPKE Régészettudományi Intézetének másik kutatócsoportja az iraki kurdisztáni későantik és középkori erőd Pánkán területén folytatja régészeti feltárásokat és a gazdag leletanyag feldolgozását és publikációra történő előkészítését.
A PPKE BTK Régészettudományi Intézete TKP pályázattal támogatott közel-keleti kutatásaiból doktori dolgozatát író több mint egy tucat magyar és külföldi hallgató közül 2020-ban három hallgató tett sikeres felező vizsgát.