Egyetemi tanári kinevezéseket vehettek át oktatóink

2024.09.16.

2024. szeptember 1-jén Dr. Sulyok Tamás, Magyarország köztársasági elnöke, a kultúráért és innovációért felelős miniszter javaslatára ünnepélyes keretek között adta át az egyetemi tanári kinevezéseket 31 szakember részére a Sándor-palotában. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar több oktatója is kinevezésben részesült, akik a nagykancellári jóváhagyást követően megkezdhetik munkájukat.

 

Dr. Gyimesi Júlia  

Dr. Gyimesi Júlia pszichológus, habilitált egyetemi docens és a PPKE BTK Személyiség- és Klinikai Pszichológia Tanszék tanszékvezetője. PhD fokozatát a PTE Elméleti Pszichoanalízis Doktori Programjában szerezte, kutatásai a pszichoanalízis történetére és elméletére koncentrálnak. Számos nemzetközi ösztöndíj és kutatási projekt nyertese, köztük van a Cambridge-i Egyetem és a Bécsi Collegium Hungaricum ösztöndíja. Több szakmai szervezet elnökségi tagja, mint például az European Society for the History of the Human Sciences, és szerkesztőségi tag több nemzetközi folyóiratnál. A Valláspszichológiai Kutatócsoport vezetője. 

107 publikációjára összesen 324 alkalommal hivatkoztak más szerzők. 

 

Dr. Szakács Béla Zsolt  

Dr. Szakács Béla Zsolt egyetemi docens, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Filozófiai és Művészettudományi Intézetének intézetvezetője, valamint a Művészettörténeti Tanszék tanszékvezetője. 1994 óta végez rendszeres oktatási tevékenységet felsőoktatási intézményben. Kutatásaiban a középkori Magyarország művészettörténetére specializálódott, különös tekintettel az Anjou legendáriumokra és a középkori templomépítészetre. Számos nemzetközi konferencián tartott előadást, valamint több kutatói ösztöndíjat is elnyert, köztük a DAAD és a Mellon Foundation támogatásait. Nemzetközi konferenciák rendszeres előadója, 20212024 között a CIHA magyar képviselője. 

239 publikációjára összesen 709 alkalommal hivatkoztak más szerzők. 

 

Dr. Türk Attila  

2001–2005 között a Móra Ferenc Múzeum Régészeti Osztályának, 2005–2010 között az MTA Régészeti Intézetének munkatársa és fiatal kutatói ösztöndíjasa, 2011–2012 között az MFM Régészeti Osztályának vezetője, 2012–2013-ban a szentesi Koszta József Múzeum igazgatója volt. 2013-tól a Történettudományi Intézet Magyar őstörténeti témacsoportjának tagja, egyetemi docens, tanszékvezető a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Magyar Őstörténeti és Honfoglalás Kori Régészeti Tanszékén és a Régészettudományi Intézetben. 2006-tól alapító tagja a Magyar Régész Szövetségnek, 2009-től tagja a Magyar Bizantinológiai Társaságnak, 2012-től magyar elnökségi tagja az International Committee of Finno-Ugric Congressesnek. A Magyar Őstörténeti Kutatócsoport vezetője. 

315 publikációjára összesen 1331 alkalommal hivatkoztak más szerzők. 

 

Dr. Szigetvári Tamás  

1996 óta az MTA Világgazdasági Kutatóintézetben (ma: HUN-REN Közgazdasági és Regionális Kutatások Központja) dolgozik, 2003 óta tudományos főmunkatársi beosztásban. 2002 és 2010 között a Budapesti Gazdasági Egyetem Külkereskedelmi Karának adjunktusa, majd docense, 2010 óta a PPKE BTK Nemzetközi és Politikatudományi Intézetének egyetemi docense, tanszékvezető a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Nemzetközi Tanulmányok Tanszékén. 2010 óta végez rendszeres oktatási tevékenységet felsőoktatási intézményben. 80 tudományos előadást tartott nemzetközi és hazai konferenciákon. A Boszporusz Kutatócsoport vezetője. 

181 publikációjára összesen 439 alkalommal hivatkoztak más szerzők. 

 

Dr. Bali János  

Liszt Ferenc-díjas zeneszerző, tudós, pedagógus, karmester, furulya- és fuvolaművész. Matematikai diplomáját az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, míg furulyaművészi alapdiplomáját és furulyatanári mesterdiplomáját egyaránt a Miskolci Egyetemen szerezte meg. Fő működési területe a reneszánsz és kortárs zene, az A:N:S kórus alapítója és vezetője. Lemezei nemzetközi elismerést nyertek, 2010-ben Liszt Ferenc-díjjal tüntették ki. 2015-től a Pázmány Péter Katolikus Egyetem docense. Számos egyéb kitüntetés mellett 1998-ban MTA Pedagógus kutatói pályadíjban, 2021-ben Artisjus pedagógiai díjban részesült, 2020-tól a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia címzetes tagja. 

148 publikációjára összesen 131 alkalommal hivatkoztak más szerzők. 

Események

16.
2025. jan.
BTK
Rövidített igék – Műhelykonferencia Illyés András munkásságáról
Sophianum 108
24.
2025. jan.
BTK
Nyílt nap
Danubianum
További események
szechenyi-img-alt