Tantárgy adatlapja

Tárgy neve: Mediátor - Alternatív vitarendezés szakirányú továbbképzés szakdolgozat
Tárgy kódja: BT-MAV-8820
Óraszám: N: 0/0/0, L: 0/0/0
Kreditérték: 2
Az oktatás nyelve: magyar
Követelmény típus: Kollokvium
Felelős kar: BTK
Felelős szervezeti egység: Nemzetközi és Politikatudományi Intézet
Tárgyfelelős oktató: Dr. Villám Péter
Tárgyleírás:

A szakdolgozat a szakirányú továbbképzést lezáró írásbeli munka, mely a záróvizsgára bocsátás egyik feltétele. A hallgatónak tanúsítania kell, hogy a képzés során elsajátított ismeretekről átfogó képpel rendelkezik, képes azok integrálására, gyakorlati alkalmazására, és kellőképpen tájékozott a szakirodalomban és a jogi környezetben is. A szakdolgozat készülhet elméleti témában, vagy egy, a mediációs gyakorlat során személyesen végzett, vagy megtapasztalt közvetítés témájában.
A szakdolgozat témáját legkésőbb a szakirányú képzés második félévének elején meg kell nevezni, s a kiválasztott konzulenssel az e célra rendszeresített nyomtatványon jóváhagyatni.
A konzulens megnevezése a jelölt feladata, a konzulens kiválasztásának alapvető kritériuma a megfelelő szakmai felkészültség. A konzulens köteles a jelöltet konzultációk formájában felkészíteni, a dolgozat elkészítéséhez szükséges útmutatásokkal és szakmai tanácsokkal támogatni, továbbá a szakirodalom felkutatásában részére segítséget nyújtani. Az elkészült dolgozatot értékelnie kell, véleményét írásban eljuttatva a Továbbképzési Osztályra.
A téma részletes kifejtése: minimum 25 oldal.
A téma tartalmi sajátosságainak megfelelő tagolásban a témavezető tanárral való konzultáció alapján készül. A szövegben jegyzetek, hivatkozások révén legyenek megkülönböztethetők az átvett adatok, vélemények a szerző saját adataitól és véleményétől. Az egyszerű tartalmi összefoglalók, kivonatok nem fogadhatók el.
Tartalmi elemek:
A szakdolgozat szerzője által alkalmazott vizsgálati módszerek.
A saját vizsgálatok eredményeinek kifejtése, ábrázolása és összegzése.
A saját eredmények összevetése az irodalmi adatokkal és a bevezetőben megfogalmazott hipotézisekkel.
Címfelosztás: fejezet, cím, alcím.
Összegzés, következtetések: minimum 1 oldal.
Irodalomjegyzék: A dolgozat végén Bibliográfia címmel ABC-sorrendben részletesen fel kell tüntetni a felhasznált irodalmat.
Könyv esetén: Szerző(k): Cím, kiadó neve, hely, idő.
Folyóirat esetén: Szerző(k): Cím. Periodikum neve: megjelenésének éve, száma, oldal.
Gyűjteményes művekből vett tanulmányok esetén: Szerző(k): Cím, In: kiadvány neve, kiadás helye, ideje.
A szövegen belül előforduló idézések – akár tartalmiak, akár szó szerintiek – forrását minden esetben pontosan meg kell jelölni. Tartalmi idézés esetén, amikor egy adott szerző gondolata, gondolatmenete jelenik meg a dolgozatban, nem kell idézőjelet alkalmazni. Egy oldalnál hosszabb tartalmi idézés előfordulása ugyanattól a szerzőtől nem elfogadható. A szó szerinti idézésnél idézőjelet kell alkalmazni. Fél oldalnál hosszabb szó szerinti idézet nem elfogadható, ennek előfordulása esetén a dolgozatot átírásra visszaadjuk. Minden idézet szerzőjét és nyomtatott vagy kéziratos forrását, valamint a hivatkozásokat is világosan meg kell jelölni oly módon, hogy a lap alján folyamatosan sorszámozott lábjegyzetben történjen utalás a szerzőre és a műre.
Internetes hivatkozás esetén pedig: Forrás: www.eeoc.gov/mediate/index.html; letöltés ideje.
Lábjegyzetet kell használni, ha a kiegészítő, illetve megerősítő információk a szövegben

zavaróak,
ha a szövegben szereplő állítások bővebb kifejtésére van szükség, illetve ha tartalmi vagy szó szerinti idézésre kerül sor.
Táblázat vagy ábra beszúrásakor a táblázat vagy ábra alján kisebb betűmérettel szedve minden esetben meg kell jelölni a bennük szereplő adatok forrását. Abban az esetben, ha az adatok saját kutatásból származnak, azt is értelemszerűen jelezni kell. Csak színes táblázat vagy ábra fogadható el.
A szakdolgozat formai követelményei:
Minimum: 27, maximum: 50 oldal,
Times New Roman betűtípus, 10 méret.
A tartalomjegyzék, felhasznált irodalom (bibliográfia), mellékletek és egyéb csatolások a megadott oldalszámba nem számolandók bele. 

A tárgy az alábbi képzéseken vehető fel

mediátor - alternatív vitarendezés BSLT-XMAV szakirányú továbbképzés Levelező magyar 2 félév BTK
szechenyi-img-alt