Félsziget fesztivál

• 28 máj.

Kezdete: 2018. május 28. 17:00 -Vége: 2018. május 28. 20:00

Budapest, Sophianum 315

PEACH pódiumbeszélgetés a koreai fejleményekről

A PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia kutatócsoport szeretettel vár minden érdeklődőt a 2017-18-as tanév utolsó PEACH eseményén, amelynek témáját a Koreai-félszigeten a közelmúltban lezajlott események adják.

Időpont: 2018. május 28. (hétfő) 17:00

Helyszín: PPKE BTK Sophianum (1088 Budapest, Mikszáth tér 1.) III. em. 315-ös terem

Résztvevők:

Csoma Mózes (tudományos főmunkatárs, NKE)
Kusai Sándor (volt pekingi nagykövet, megbízott előadó, PPKE BTK NPI)
Bartók András (egyetemi tanársegéd, NKE)
Rácz András (egyetemi docens, PPKE BTK NPI)

A beszélgetést Szakáli Máté (tudományos segédmunkatárs, PPKE BTK NPI) moderálja.

A tavalyi évet végigkísérő észak-koreai fegyvertesztek és háborús retorika után idén január óta drámaian csökkennek a két- és többoldalú politikai és biztonsági feszültségek, valamint egyre inkább előtérbe kerül a diplomácia szerepe a Korea-kérdésben. Ám minden, olykor precedens nélküli közeledő lépést a nemzetközi közösség üdvözlése mellett a politikusok, illetve a szakemberek gyanakvása és ellentmondó megítélése kísér. A PPKE BTK Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport kerekasztal-beszélgetést szervez a Koreai-félszigettel kapcsolatos legújabb fejleményekről, amelynek célja, hogy a Korea-közi és a regionális status quóra reflektálva elemezze az elmúlt hónapok történéseit, az aktuálpolitikai helyzetet, valamint értékelje azt az egyes felek álláspontjai alapján. A beszélgetés a folyamat lehetséges forgatókönyveire és kimeneteleire is kitér. A meghívott előadók Észak- és Dél-Korea mellett a konfliktusban részes hatalmak – Kína, Japán, Oroszország, az Amerikai Egyesült Államok – szerepvállalásai és törekvései alapján közelítik meg a kérdéskört.

FB esemény →

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!