Jean-Luc Marion nyilvános előadása

• 22 nov.

Kezdete: 2019. november 22. 11:00 -Vége: 2019. november 22. 13:00

Budapest, Szent II. János Pál Pápa Díszterem

A világhírű francia filozófus, Karunk díszdoktorának előadása

2019. november 22-én 11.00-kor Karunk díszdoktora, Jean-Luc Marion nyilvános előadást tart "Secularism, Christianity and Fraternity: the French Situation" címmel, Egyetemünk dísztermében (1088 Budapest, Szentkirályi utca 28.). Az előadót bemutatja és bevezető előadást tart "Love: the Safest Scientific Mode for Recognising Social Relations" címmel Dr. Frivaldszky János, rektori főtancsádó, tanszékvezető egyetemi tanár.

A rendezvény hivatalos meghívjója itt érhető el.

Jean-Luc Marion, a Francia Akadémia tagja, az Université de Sorbonne Paris-IV és a University of Chicago professzora a kortárs francia filozófia egyik legfontosabb alakja. Legismertebb művei: Dieu sans l'être, Párizs, 1982, Réduction et donation. Recherches sur Husserl, Heidegger et la phénoménologie, 1989, Étant donné. Essai d'une phénoménologie de la donation, 1997. Magyarul megjelent könyvei: Az erotikus fenomén. Hat meditáció, L'Harmattan, Budapest, 2012; A látható kereszteződése, Bencés Kiadó, 2013.

A Jean-Luc Marionnal 2011-es díszdoktorrá avatása idején készült KuK interjú itt érhető el.