Képzési terület: bölcsészettudomány
Szakképzettség megnevezése: viselkedéselemző
Végzettségi szint: alap (BA)
Képzési forma (tagozat): levelező
Képzési idő: 6 félév
Az oklevélhez szükséges kreditek száma: 180 kredit
Képzési rend: péntek délután és szombat délelőtt és délután

Szakért felelős intézmény:
PPKE BTK. Pszichológia Intézet. Intézetvezető: Dr. habil Csigó Katalin egyetemi docens
Pszichológia BA szak szakfelelőse: Dr. Berán Eszter egyetemi docens
Levelező tagozatért felelős: Dr. habil Bors Edit egyetemi docens
Oktatásszervező: Csepleő Cecília

A képzésről
A képzés célja olyan alapképzés nyújtása, amely során a végzett szakemberek ismereteket szereznek a pszichológia alaptudományi területeiről, és betekintést nyernek a pszichológia alkalmazási területeibe. Az alapszak minden hallgató számára egységesen a társadalomtudományi, orvostudományi és módszertani kiinduló ismeretekre építve általános-, fejlődés-, személyiség- és szociálpszichológiai stúdiumokat tartalmaz. Az alapképzés egyúttal betekintést ad az alap pszichológiai irányzatokba, és lehetővé teszi az MA képzésbe való becsatlakozást.

Kinek érdemes jelentkezni?

• Akik kitüntetetten érdeklődnek a pszichológiai ismeretek iránt.
  • Akik a gyakorlatban is hasznosítható ismereteket szeretnének szerezni a pszichológia tudományának terén.
  • Akik elkötelezetten vállalják, hogy megfelelnek a képzés tanulmányi követelményeinek (tanórákon való rendszeres kötelező jellegű részvétel, oktatói irányítás mellett önálló elméleti és gyakorlati feladatok végzése a tanórákon kívül, autonóm tanulásra való képesség) és a pszichológus etikai normáknak.
  • Ajánljuk az alapképzési szakot mindazoknak, akik szeretnének e tudományterületen a későbbiekben mesterfokozatot szerezni. A mesterfokozatot megszerzettek pedig továbbtanulhatnak az egyetem (vagy más egyetemek) doktori iskoláiban.