Húsvéti misztériumjátékot adott elő a Boldog Özséb Színtársulat

2024.03.27.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának Boldog Özséb Színtársulata 2024. március 26-án húsvéti előadást tartott a PPKE Szent II. János Pál pápa dísztermében. Az előadás Jézus Krisztus kínszenvedéséről és feltámadásáról szólt.

A kétfelvonásos misztériumjáték a teljes húsvéti ünnepkör tartalmát és eseménysorát bemutatta: nemcsak Jézus Krisztus szenvedéstörténetének egyes részeit, hanem a feltámadásához kötődő eseményeket is. Az előadás a híres, 18. századi, csíksomlyói, ferences misztériumjátékok szövegeit használta fel. Ezt egészítették ki magyarországi forrásokból származó gregorián énekekkel, közösen és szólóban énekelt népénekekkel.

A színdarabot – a tavalyi hagyományt követve – az Aranymiatyánk legendaballada közös éneklése nyitotta meg. Az ünnepség összeállításáért Medgyesy-Schmikli Norbert, a Vitéz János Tanárképző Intézet és egyben a Boldog Özséb Színtársulat vezetője felelt, a darabot Garamhegyi Gellért magyar-hittan szakos, végzős hallgató rendezte.

A színtársulatról:

A Boldog Özséb Színtársulat (BÖSZK) egy 18 éve működő, családias és vidám egyetemista közösség, melynek célja, hogy életre keltse a barokk kori iskolai színjátszás és népi játékok hagyományait, és aktuális kérdéseket feszegető témákat mutasson be a 21. századi közönség számára is. Repertoárjukban farsangi komédiák, magyar történelmi témájú színdarabok és csíksomlyói misztériumjátékok szerepelnek.

Kapcsolt galéria

29.
BTK
Hagyomány és modernitás: az iráni síita modell külső és belső kihívása