A Magyar Germanisták Társasága (MGT), német nevén Gesellschaft Ungarischer Germanisten (GuG), éves közgyűlését minden május végén, június elején egy pénteki és szombati napon, kis konferenciával, tudományos előadásokkal egybekötve, más-más helyszínen tartja.
Ebben az évben a közgyűlés megrendezésére Bassola Péter professzor úr (Szeged), az MGT elnöke a mi tanszékünket kérte fel. Az előkészítés a tanszéki tevékenység mellett az elnökségi üléseken zajlott. Dr. Kispál Tamás, a Társaság titkára, a Szegedi Tudományegyetem Germán Filológiai Intézetének adjunktusa nagy segítségünkre volt a nekünk átadott tapasztalataival.
Május 31-én 14 órai kezdettel Dr. Botos Máté, Karunk dékánja a Sophianum épületében ünnepélyesen megnyitotta a rangos eseményt, amelyre az ország minden városából érkeztek a Társaság tagjai.
Körünkben üdvözölhettük eichstätti testvéregyetemünk nyelvész professzorát, Elke Ronneberger-Sibold asszonyt, valamint Vizkelety András akadémikus professzor urat, irodalomtörténészt, tanszékünk megalapítóját, akik érdekfeszítő plenáris előadásaikkal nagyban hozzájárultak a tudományos színvonal kialakításához.
A közgyűlésen, amelyet Basssola professzor úr vezetett le, sor került személyi szavazásokra, a Társaság pénzügyi helyzetének ismertetésére, a DAAD-val közösen kiadott, Szendi Zoltán professzor úr által szerkesztett kiadványunk (Jahrbuch der ungarischen Germanistik) bemutatására.
A Társaság minden második évben odaítéli a Pro Germanistica Hungarica díjat annak a neves tudósnak, aki az országos szakmai véleménynyilvánítás, majd ezt követően az elnökség titkos szavazata alapján a legtöbbet mutatott fel a magyar germanisztika fejlődése, fejlesztése érdekében. Idén ezt az emlékplakettet Kertész András akadémikus professzor úrnak nyújtottuk át. Professzor úrnak ezúttal is szeretettel gratulálunk, neki további nagyon szép sikereket kívánunk!
A közgyűlés végén Csillagh Katalin zongoraművésznő csodálatos előadásával kedveskedtünk a résztvevőknek, majd minden jelenlévőt meghívtunk a nap lezárását képező fogadásra a Thomas Hotelbe.
A szombat délelőtt a tudományos előadások jegyében telt, ahol tanszékünk munkatársaitól (Lőkös Péter, Lindner Henriett, Bognár Zsuzsa), valamint az egyetemünkön, a Romanisztika Intézet oktatójaként a középkori irodalmat kutató Majorossy Imre kollégánktól, és Gombocz Zoltán professzor úrtól, a dél-dakotai egyetemen dolgozó vendégtanárunktól hallhattunk előadásokat. A délelőtt így annak jegyében telt, hogy a résztvevők átfogó képet kapjanak a német irodalomról a középkortól a XX. századig.