Patrisztikus kommentárok a Szentíráshoz (Ancient Christian Commentaries on Scripture)

2024. okt. 21. 14:00

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Klasszika-Filológia Tanszék és a Magyar Patrisztikus Társaság könyvbemutatója

Program

Köszöntőt mond Dr. Kuminetz Géza, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem rektora és Dr. Kendeffy Gábor (KRE HTK), a Magyar Patrisztikai Társaság volt elnöke.

A vállalkozást méltatja SER. Dr. Claudiu-Lucian Pop, a Kolozsvár-Szamosújvári Görögkatolikus Egyházmegye püspöke és SER. Dr. Kocsis Fülöp, a Hajdúdorogi Görögkatolikus Főegyházmegye érsek-metropolitája.

A fordítási projektet bemutatja Dr. Claudiu Tuţu atya, a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem, Patrisztikai és Ókeresztény Irodalmi Központjának tudományos munkatársa.

A magyar kötetet bemutatja Dr. Takács László (PPKE BTK), a magyar fordítás főszerkesztője.

A magyar fordítást bemutatja Dr. Pecsuk Ottó (KRE HTK),  a projekt egyik fordítója.

Nagyításhoz kattintson a képre!