Kutatásvezető: Csabai Krisztina
A kutatási tevékenység a gyermekkori evési magatartás különböző mintáit vizsgálja, különös tekintettel a szülői táplálási szokásokra, a táplálási stílusra, az evés közben kialakuló érzelmekre. Kiemelt terület a gyermekkori elhízás prevenciója.

A kutatóműhely témájához kapcsolódik az evészavarok kockázati és protektív tényezőinek vizsgálata és az iskolai evészavar-prevenciós programok lehetőségeinek kutatása. Kutatásvezető: Ludányi Balázs

Hallgatói részvétel és eredményesség a Gyermekkori evési magatartás kutatási programban

Bakonyi Zsófia (2018) Koraszülött és időre született babák korai gondozási mintáinak azonosítása. Szakdolgozat. PPKE BTK, Budapest

Bartha Eszter (2018) A korai táplálás, az anyai testképpel való elégedettség és a csecsemőről alkotott percepció összefüggései szoptató és nem szoptató anyák csoportjában. Szakdolgozat. PPKE BTK, Budapest

Kolcsár Tünde (2019) A testhez való érzelmi viszony és a kötődési kapcsolat összefüggései. Szakdolgozat. PPKE BTK, Budapest

Nagy Enikő (2019) A testkép és ami mögötte van. Szülők, kortársak és média hatása. Szakdolgozat. PPKE BTK, Budapest

Novák Szilvia (2018) A párkapcsolati minőség és az elhízás hatása a szoptatásban való énhatékonyságra. Szakdolgozat. PPKE BTK, Budapest

Odler Veronika (2018) Táplálási és családi szokások összefüggései. Szakdolgozat. PPKE BTK, Budapest

Oláh Dorottya (2018) Táplálási és családi szokások összefüggései 1-es típusú cukorbeteg gyermekek csoportjában. Szakdolgozat. PPKE BTK, Budapest

A Gyermekkori evési magatartás programban született oktatási anyagok

Tankönyvben fejezetek

Csabai, K. (2018) Várandósság és anyaság. In: Hámori, E. (szerk.) A pszichodiagnosztika eszköztára a kora gyermekkori intervenció tervezésében a szülő-gyermek kapcsolat támogatására. Budapest, Magyarország: Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft., pp. 36-42.

Csabai, K. (2018) Tipikus kapcsolati problémák: az etetési nehézségek pszichés háttere. In: Hámori, E. (szerk.) A pszichodiagnosztika eszköztára a kora gyermekkori intervenció tervezésében a szülő-gyermek kapcsolat támogatására. Budapest, Magyarország: Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft., (2018) pp. 51-70.

Csabai, K. (2018) A családterápiás első interjú. In: Hámori, E. (szerk.) A pszichodiagnosztika eszköztára a kora gyermekkori intervenció tervezésében a szülő-gyermek kapcsolat támogatására. Budapest, Magyarország : Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft., pp. 112-122

Csabai, K. (2018) Szülőkonzultáció a dinamikus rendszerszemléletben. In: Hámori, E. (szerk.) A pszichodiagnosztika eszköztára a kora gyermekkori intervenció tervezésében a szülő-gyermek kapcsolat támogatására. Budapest, Magyarország: Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft., pp. 164-172.

A Gyermekkori evési magatartás kutatás eredményeiből született tudományos publikációk (szelektált)

Bakonyi, Zs., Csabai, K. & Horváth, J. (2020) Korai gondozási minták azonosítása koraszülött és időre született csecsemők anyai csoportjaiban. Serdülő és Gyermekpszichoterápia. XIII. évf. Megjelenés alatt

Csabai Krisztina, Milbich Annamária & Hámori Eszter (2019). A szülői gondoskodás válaszmintázatai a korai táplálás területén. Összetart a sokszínűség. A Magyar Pszichológiai Társaság XXVIII. Országos Tudományos Nagygyűlése. Debrecen, 2019. május 30 - június 1.

Walter, I., Pohárnok, M., Bandi, Sz. & Csabai, K. (2018) Az anyai biztonságérzet képi megjelenítése eltérő társadalmi kockázatú csoportokban. In: Koncz, I. & Szova, I. (szerk.) A 15 éves PEME XVII. PhD-konferenciájának előadásai. Budapest, Magyarország: Professzorok az Európai Magyarországért Egyesület, pp. 343-352. Közlemény:30583361.

Ludányi B & Szabó P. (2017) Evészavarok és az iskola: kockázati tényező vagy a megelőzés terepe? MAGYAR PEDAGÓGIA 117:1 pp. 73-93., 21 p.

Csabai, K., Hargitay-Müller, M. & Szabó, P. (2016) A női testtel való elégedettség mint a szoptatási időszak hosszának prediktora. VI. Magyar Evészavar Kongresszus. pp. 24.

Csabai, K., Hargitay-Müller, M. & Szabó. P. (2016) A karcsúságideál hatása a női testkép változására a várandósság időszakában. VI. Magyar Evészavar Kongresszus. pp. 23.

Hallgatókkal közösen megjelentetett publikációk a Gyermekkori evési magatartás kutatási programban (szelektált)

Kollár, B. & Csabai, K. (2019) Az idősödő test: Az időskori pozitív torzítás testképre gyakorolt hatásának vizsgálata. PSYCHIATRIA HUNGARICA Supplementum pp. 19-20.

Nyeste, H. & Csabai, K. (2016) Testkép és evési attitűd a 18-29 éves homoszexuális férfiak körében. VI. Magyar Evészavar Kongresszus. pp. 25.