Pázmány Szenior Egyetem: "A populizmus kora" féléves kurzus

2018.02.14.

Napjainkban a populizmus előretöréséről sokszor és sokan beszélnek, de mi is az a populizmus? Van-e oka az aggodalomra az európai demokráciáknak, a XIX-XX. században kialakult eszmeáramlatoknak? Milyen formái vannak a populizmusnak, mely országokban sikeres és melyekben nem? Vannak-e előzményei, amelyekből táplálkozik a modern kor sajátos irányzata? Mi köze a populizmusnak a jobboldalhoz, a konzervatív eszmerendszerhez? Ideológia-e a populizmus? Milyen intézményei vannak – pártok, mozgalmak, alapítványok -, milyen eszközöket használ, kikre akar hatni? Milyen kockázatai vannak a populista politikának? A Pázmány Szenior Egyetem speciális politikatudományi kurzusában ezekre és hasonló kérdésekre keressük a válaszokat.

Az előadásokra minden héten Budapesten, a Sophianum épületében kerül sor. Az előadások szerdai napokon 17 órakor kezdődnek és 18.30-kor fejeződnek be.

Febr. 14. A populizmus sajátosságai (Dr. Nyirkos Tamás)

Febr. 21.  A populizmus amerikai gyökerei (Dr. Paár Ádám)

Febr. 28.  Populizmus Németországban (Dr. Hettyey András)

Márc. 7.   A Front National és a francia populizmus (Dr. Botos Máté)