Tizenötödik alkalommal rendezték meg az ELTE Bölcsészettudományi Karán az Országos Kossuth Lajos Szónokversenyt és Retorikai Konferenciát. Ezúttal is sok volt a vállalkozó szellemű fiatal, akik szónoki képességeiket igyekeztek megcsillogtatni a zsűri és egymás előtt.
A hagyományosan főiskolások és egyetemisták számára szervezett megmérettetésen közel ötven diák vett részt (köztük több gimnazista is). Kijelenthetjük, hogy országhatáron innen és túl egyaránt népszerű a retorika, hiszen nemcsak az anyaországból, de a környező országok magyar nyelvű intézményeiből is szép számmal érkeztek versenyzők.
November 8-án, a verseny első napján a kötelező témában előre elkészített és begyakorolt szövegművek hangzottak el („Hálózatok rabságában élünk-e?"). Egyértelmű végkövetkeztetés nem alakult ki a szónokok között a témában, ám a cél nem is ez volt. Mindenki legjobb tudása szerint, a rendelkezésére álló hat percben igyekezett meggyőzni a zsűrit saját igazáról. A szónoklatok változatosak voltak, bár a korszellemhez híven öt szónokból legalább négy foglalkozott a Facebook-jelenséggel. A második napon a rögtönzött beszédekre került sor. A versenyzőket három csoportba osztották, majd mindhárom csoport tagjai két téma közül választhattak. Ezután harminc perc állt rendelkezésre a beszédek megírására és memorizálására.
A zsűri a hagyományos helyezési sorrend megállapítása mellett – egyéb szervezetek felajánlásainak köszönhetően – számos különdíjat is kiosztott (például a legszebben beszélő, a legjobb szerkezetű beszédet elmondó, vagy a legjobb határon kívüli versenyzőnek járó elismerést).
A végső értékelés alapján a legjobban teljesítő szónok a Károli Gáspár Református Egyetemről érkező Juhász Pál Balázs volt, a második helyen a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karáról érkező Tóth Markó végzett, de a Pázmány Péter Katolikus Egyetem számára is termett jócskán babér, ugyanis Arany Ariella elsőéves kommunikáció- és médiatudomány mesterképzésben részt vevő hallgatónk (felkészítő tanára: Nemesi Attila László) a harmadik hely megszerzése mellett elnyerte a közönségdíjat és a legjobb női szónoknak járó, a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége által odaítélt Gulácsy Irén-emlékplakettet is. A részletes értékeléssel és a versenyzők rövid név szerinti bemutatkozásával egybekötött eredményhirdetést követően a rendezvényt a zsűri elnöke, Kiss Róbert Richard zárta be.