Elsőként Major Balázs tanszékvezető bemutatta a 2012-ben alakult Régészeti Tanszéket és kutatási programjait hazánkban és külföldön.
Ezt követte Türk Attila beszámolója a PPKE BTK Régészeti Tanszéke és az MTA BTK Magyar Őstörténeti Témacsoportja által szervezett oroszországi magyar őstörténeti expedícióról (Uelgi, 2013. augusztus).
Bertók Gábor előadása a roncsolásmentes régészet témakörében bemutatta a régészeti kutatás modern eszközeit.
Utolsó előadóként Kalácska Róbert ismertette a PPKE-BTK Régészeti Tanszékének bázisát a Vitéz János Tanárképző Központ területén. Tájékoztatást adott róla, hogy már a Régészeti Tanszék megalakulásakor komoly kérdést jelentett, hogy hol fogják elhelyezni az ásatásokhoz szükséges eszközöket, felszereléseket, valamint ideiglenesen a feltárások során előkerült leletanyagot. Az esztergomi új régészeti bázis nagy lehetőség arra, hogy zavartalanul folytathassák terepi és utómunkáikat és helyszínül szolgáljon a tanszék gyakorlati órái számára, ahol a hallgatók elsajátíthatják a tárgyfotók, tárgyrajzok készítését, fotogrammetriát Az anyagismereti órák egy része is itt lenne megtartva, de a nyilvántartási munkák menetét is elsajátíthatják a hallgatók.